Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 5ου ΓΕΛ Καρδίτσας συγχαίρουν θερμά την ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας που κατάφεραν να κατακτήσουν τη δεύτερη θέση, στο πλαίσιο του τελικού της Α΄ Φάσης των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων Ομαδικών Αθλημάτων, ο οποίος διεξήχθη την Τρίτη, 27/02/2024 και ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του ΓΕΛ Μουζακίου.

Η κατάκτηση της δεύτερης θέσης αποτελεί μια ακόμα μεγάλη επιτυχία και ένδειξη της σκληρής προπόνησης, της αφοσίωσης και του πάθους που έχουν όλα τα μέλη της ομάδας για το άθλημα.

Επίσης, συγχαίρουμε και τους συναδέλφους προπονητές, κ. Τζουβάρα Γεώργιο και κ. Δρόσο Νικόλαο για την καθοδήγηση και υποστήριξη που προσέφεραν στην ομάδα μας.

Ευχόμαστε στις μαθήτριές μας να συνεχίσουν να σημειώνουν με την ίδια δύναμη, σπουδαίες επιδόσεις τόσο στον αθλητισμό όσο και στο στίβο της ζωής.

Visited 25 times, 1 visit(s) today