Τελικός Πετοσφαίρισης Κοριτσιών Ν. Καρδίτσας 2023-2024

Πρωταθλήτρια η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών του 5ου ΓΕΛ Καρδίτσας 2022-2023

Κυπελλούχος η ομάδα πετοσφαίρισης (βόλεϋ) κοριτσιών 2021-2022

ΠρωτΑθλημα ποδοσφαΙρου 2013-14

Δυστυχώς, όπως και πέρυσι, δεν τα κατάφερε το Σχολείο μας να προκριθεί στην επόμενη φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου 2013-14.

Ηττήθηκε από το όμορο 2° Λύκειο στην διαδικασία των πέναλτι με σκόρ 5 – 4 .

Δείτε  σε video τα δύο (2) γκόλ των ομάδων καθώς και όλα τα πέναλτι.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα. Άλλωστε ο αγώνας και όχι η νίκη δίνουν νόημα και αξία στο ” εύ αγωνίζεσθαι” .

ΠανΑξια ΠρωταθλΗτρια η ομΑδα βΟλεΪ  κοριτσΙών

Πανάξια πρωταθλήτρια του Νομού Καρδίτσας αναδείχθηκε η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών του σχολείου μας, στα πλαίσια της πρώτης φάσης των σχολικών αγώνων  Λυκείων. Τα κορίτσια μας απέδειξαν με την αγωνιστική τους παρουσία ότι δίκαια κέρδισαν το κύπελλο και προχωρούν ακάθεκτα στη δεύτερη φάση των αγώνων. Επιβλήθηκαν της αντίστοιχης ομάδας του 4ου ΓΕΛ Καρδίτσας με σκορ 2-0 σετ ( 25-15 , 25-17 ).

Τα εύσημα αποδίδονται βεβαίως και στο γυμναστή μας, κ. Τζουβάρα Γεώργιο, για την προετοιμασία των παικτριών και την εμπνευσμένη καθοδήγηση του κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Συμπαραστάτες στην όλη προσπάθεια ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Ζαχαρής Κων/νος, καθώς και οι συνάδελφοι καθηγητές. Όλοι τους συνέβαλαν με τον τρόπο τους στην κατάκτηση του κυπέλλου.

Καταλυτική η  παρουσία των μαθητών μας που με δυνατό παλμό ενίσχυαν τη συλλογική προσπάθεια. Ο αγώνας της επόμενης φάσης θα διεξαχθεί στην πόλη του Βόλου την Παρασκευή 15/03/2013. Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχιστεί η νικηφόρα πορεία.

Η σύνθεση της ομάδας: Αναστασοπούλου Μήνα, Καραουλάνη Γεωργία, Κωνσταντίνου Μαρία,  Λίτσιου Σταυριανή, Νοτοπούλου Φωτεινή, Πανταζή Αικατερίνη, Παύλου Ζωή, Σιαρά Άννα-Μαρία, Τσιαμαντά Θεοδώρα, Τσιούκη Μαρία.

Visited 86 times, 1 visit(s) today