ΔιΑκριση σε ΜαθητικΟ ΔιαγωνισΜΟ

Το σχολείο μας συγχαίρει τη μαθήτρια της Β’ τάξης ΑΡΓΥΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, η οποία διακρίθηκε στον 32ο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας. Της ευχόμαστε πάντοτε επιτυχίες!

ΑποτελΕσματα διαγωνισμΟύ ΘΑΛΗ 2018

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 79ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού “Ο ΘΑΛΗΣ” ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο 10/11/2018.

Το σχολείο μας συγχαίρει τους μαθητές του: ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΙΡΗΝΑΙΟ της Α΄ Λυκείου & ΜΟΪΑΝΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ της Β΄Λυκείου για την διάκριση που επέτυχαν και τους εύχεται υγεία και πρόοδο στη ζωή τους.

Σύντομα, με επόμενη ανακοίνωση, θα ενημερωθούν οι μαθητές για τo μάθημα προετοιμασίας για το διαγωνισμό “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”.

Δείτε τα ονόματα των μαθητών του νομού Καρδίτσας εδώ.

Δείτε τα αποτελέσματα με τα ονόματα από όλους τους νομούς εδώ.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Το Σάββατο, 19/11/2011, το Σχολείο μας θα φιλοξενήσει το φετινό ετήσιο διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Εάν σας αρέσουν τα μαθηματικά και θέλετε να περάσετε ένα δημιουργικό Σάββατο λύνοντας ασκήσεις, σας περιμένουμε!

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στον ιστοχώρο της Ε.Μ.Ε.

Πρωτιά μαθήτριΑς μας στον διαγωνισμΟ:                                           “Juvenes Translatores”

Η μαθήτρια, Τσιάκα Αριάδνη, του Λυκείου μας είναι η νικήτρια του διαγωνισμού “Juvenes Translatores” 2011 και θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στις Βρυξέλλες για να παραλάβει το βραβείο της.
Πολλά συγχαρητήρια ατη μαθήτριά μας

Πατήστε pdftsiaka  για να δέιτε την εργασία της μαθήτριάς μας

Visited 11 times, 1 visit(s) today