Στα πλαίσια των διδακτικών επισκέψεων που υλοποιεί το 5ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 23/02/24, επίσκεψη στο Κέντρο Γυναικών Καρδίτσας από αντιπροσωπεία μαθητριών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας. Τις μαθήτριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, κ. Λάντζου Αικατερίνη και κ. Ζαφειρίου Βασιλική.

Οι μαθήτριές μας ενημερώθηκαν για την έμφυλη βία και τους  τρόπους αντιμετώπισής της, ενώ ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση πάνω στο θέμα. Ευχαριστούμε θερμά τη διευθύντρια του Κέντρου Γυναικών, κ. Βελεσιώτου Αικατερίνη, την ψυχολόγο, κ. Χάιδω Ιωαννίδου και το στέλεχος του Κέντρου, κ. Καραγεώργου Κωνσταντινιά, για το χρόνο που αφιέρωσαν,  την άψογη ενημέρωση και τις απαντήσεις που έδωσαν σε όλα τα ερωτήματα που τέθηκαν από μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Visited 14 times, 1 visit(s) today