Κυπελλούχος στην πετοσφαίριση (βόλεϋ) κοριτσιών Λυκείων Ν. Καρδίτσας, αναδείχθηκαν οι μαθήτριες του Σχολείου μας, στο φετινό Σχολικό Πρωτάθλημα. Το παιχνίδι διεξήχθη χωρίς φιλάθλους στο Κλειστό Γυμναστήριο Μουζακίου και ανακήρυξε νικήτρια με καθαρό σκορ 2-0 την ομάδα μας, απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του 2ου Λυκείου. Τα κορίτσια μας παίζοντας εξαιρετικά με αυτοπεποίθηση και αυταπάρνηση, υπό το βλέμμα και τις οδηγίες του συναδέλφου εκπαιδευτικού Γεώργιου Καραγιάννη, σήκωσαν το βαρύτιμο Κύπελλο, σκορπίζοντας χαμόγελα και ενθουσιασμό στις τάξεις των μαθητών/τριών του Σχολείου μας. Έπεται δύσκολη συνέχεια στους Περιφερειακούς Αγώνες. Σύσσωμη η εκπαιδευτική κοινότητα του Σχολείου μας συγχαίρει τα κορίτσια και εύχεται ολόψυχα πάντα επιτυχίες!!!

Visited 7 times, 1 visit(s) today